Ogłoszenia Radom na 16m.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Radom i okolic!

Polskie miasta żegnają Pawła Adamowicza – ramię w ramię z Gdańskiem!

2019-01-19 18:59:00

Miasta w całej Polsce żegnają Pawła Adamowicza. O godz. 12 rozbrzmiały syreny alarmowe. Autobusy jeżdżą przystrojone kirem. W całym kraju ustawiono telebimy transmitujące na żywo uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza.


„Ogłuszona i zrozpaczona Polska żegna prezydenta Gdańska”. Światowe media komentują pogrzeb Pawła Adamowicza

2019-01-19 17:18:00

Pogrzeb Pawła Adamowicza poruszył cały świat. Francuski „Le Monde” zaznaczył: „oficjalnie nie jest to pogrzeb państwowy, ale tak naprawdę to królewska ceremonia”. Niemiecki „Spiegel” podkreślił miłość gdańszczan do prezydenta: „Stali wiele godzin w kolejce, by dotrzeć do trumny i złożyć hołd Adamowiczowi”. Światowe media w szczegółach opisują uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza. Wymieniają nazwiska znanych polityków, którzy przybyli pożegnać Pawła Adamowicza po raz ostatni.


Mocne apele ludzi kultury i najbliższych prezydenta Adamowicza o WOŚPIE. „Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej!”

2019-01-18 13:27:00

Śmierć Pawła Adamowicza była prawdziwym szokiem. Po bestialskim ataku na prezydenta Gdańska Jerzy Owsiak zrezygnował z prezesury Fundacji WOŚP. To już oficjalne – na stronie WOŚP pojawił się protokół z posiedzenia zarządu potwierdzający smutne wieści. Internauci oraz ludzie kultury kierują petycję do Owsiaka. Proszą go, żeby nie rezygnował z kierowania WOŚP.


Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2019 i World Snow Day

2019-01-18 11:55:00

Stolice Polski są dwie, a ta zimowa zachwyca nie tylko naturalnymi walorami spod znaku górskich szczytów Tatr. Sezon zimowy w pełni, a atrakcje przygotowane przez Zakopane zapełnią kalendarz każdego entuzjasty zimowej rekreacji. Sprawdź, co się będzie działo.


Rodzice #MuremZaOwsiakiem. Wzruszające historie rodziców, którzy dziękują WOŚP. Sprzęt Orkiestry uratował ich dzieci!

2019-01-18 11:27:00

Trudna decyzja Jurka Owsiaka dotycząca rezygnacji z prezesury WOŚP zszokowała internautów. Akcja #MuremZaOwsiakiem zatacza coraz szersze kręgi. Rodzice dzieci, które zostały uratowane przez WOŚP dzielą się w internecie swoimi historiami. Chcą w ten sposób podziękować Jurkowi Owsiakowi za lata pracy i zachęcić go do powrotu.


Gesty wsparcia z całego świata po śmierci Pawła Adamowicza

2019-01-18 11:13:00

Świat poruszony jest śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Z różnych stron spływają gesty solidarności. Obok kondolencji, wyrazów współczucia i słów otuchy, w niektórych miastach zdecydowano się na wystawienie ksiąg kondolencyjnych, nabożeństwa w intencji zmarłego, a nawet na nazwanie jednej z ulic jego imieniem.


Największe zagrożenia dla zdrowia w 2019 roku. Zobacz, co jest dla nas najgroźniejsze!

2019-01-18 08:23:00

Co jest największym zagrożeniem dla zdrowia w 2019 roku? Światowa Organizacja Zdrowia wskazała 10 takich czynników, a niektóre z nich na pewno was zaskoczą. Niestety, większość z nich dotyczy także Polski i możemy obserwować je na co dzień. Sprawdź, co najbardziej zagraża naszemu zdrowiu!


#MuremZaOwsiakiem. Radomianie chcą, by Jerzy Owsiak nie rezygnował z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2019-01-17 12:04:00

Grupa radomian apeluje, by Jerzy Owsiak wycofał się ze swojej rezygnacji i nadal kierował Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Radomianie szykują happening w tej sprawie, także w innych miastach regionu odbędą się podobne akcje.


Radom. Amfiteatr przekłada koncert w stylu bałkańskim zapowiadany na sobotę

2019-01-17 11:58:00

W związku z pogrzebem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i ogłoszoną na sobotę, 19 stycznia, żałobą narodową, chcąc uszanować pamięć o tragicznie zmarłym, Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr przy ulicy Parkowej 1 przekłada sobotnią imprezę karnawałową w bałkańskim stylu.


Jedziesz na ferie? Sprawdź, jak przygotować się do podróży!

2019-01-16 14:40:00

Ferie zimowe to drugi, po wakacjach, gorący okres na drogach. Wielu z nas, chcąc skorzystać z uroków zimy, planuje wyjazdy na ferie. Nie wolno jednak przy tym zapominać o tym, jak przygotować się do zimowej podróży, by bezpiecznie i bez problemów dotrzeć do celu. Sprawdź, co musisz zrobić, gdy jedziesz autem na ferie zimowe!