Ogłoszenia Radom na 16m.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Radom i okolic!

MUZOtok: Adam Wolski: Dziś radio jest gorsze. Kiedyś wspierało muzyków [WIDEO]

2018-03-21 15:16:00

Adam Wolski, lider legendarnego zespołu Golden Life, pracuje w nim już prawie 30 lat. Właśnie ukazała się nowa płyta grupy pt. "7". - To przemyślana i poukładana produkcja. Wymyśliliśmy przy okazji, by "siedem" było zapisane cyfrą jak na koszulce piłkarskiej. Taki numer z jakim gra np. Cristiano Ronaldo - mówi Adam Wolski. Na płycie Golden Life jest 10, jak mówi wokalista, "fantastycznych utworów". W MUZOtoku także o wzruszającej historii związanej z powstaniem chyba najważniejszego utworu grupy pt. 24.11.94, znanym bardziej jako "życie choć piękne tak kruche jest".


Pomaganie przez przytulanie. Otwocki ośrodek preadopcyjny szuka wolontariuszy do przytulania noworodków

2018-03-21 11:24:00

Dobrych stron przytulania dzieci jest całe mnóstwo. Utrzymuje regularne bicie serca, zwiększa ilość tlenu we krwi, zmniejsza szanse na zaburzenia oddychania czy ryzyko infekcji. Niestety, nie każde dziecko wychowuje się w szczęśliwej rodzinie. Te, których nikt nie chce, trafiły m.in do preadopcyjnego ośrodka w Otwocku. Teraz placówka szuka wolontariuszy chętnych do pomocy przy tuleniu maluchów.


Najmniej awaryjne używane auta. Jest już najnowszy raport specjalistów! [RANKING]

2018-03-21 08:01:00

Które używane auta są najmniej awaryjne? Znamy już wyniki raportu niezawodności używanych samochodów przygotowany przez specjalistów z Dekry. Dla potrzeb sporządzenia raportu, gremium ekspertów Dekra przeanalizowało różne usterki znalezione podczas 15 milionów przeglądów głównych na przestrzeni dwóch lat. Badanie objęło 522 modele różnych marek w dziewięciu kategoriach. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do wyników badania.


Czy wolno pić alkohol nad Wisłą? Miasto w czwartek podejmie kluczową decyzję

2018-03-20 13:26:00

Na początku marca w całej Polsce weszły nowe przepisy dotyczące m.in. spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Do tej pory było to niedozwolone w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach. Teraz zakaz obejmuje wszystkie miejsca publiczne - oznacza to również, że zakazem zostały objęte oba brzegi Wisły, w tym prawy, na którym do tej pory wolno było spożywać alkohol. Na posiedzeniu Rady Warszawy 22 marca ma jednak zostać podjęta decyzja dotycząca tego, czy nowe bulwary wiślane na lewym brzegu rzeki staną się wyjątkiem.


Piła tarczowa i widelec. Oto najdziwniejsze przedmioty wyciągnięte z ciał pacjentów [ZDJĘCIA]

2018-03-20 12:02:00

Oddział laryngologii słupskiego szpitala stworzył jedyną w swoim rodzaju wystawę. Jak mówi ordynator oddziału, Mirosław Gromnicki, przedmioty umieszczone w gablotach pochodzą z uszu, oczu, nosa gardła oraz oskrzeli zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów słupskiego szpitala. Najstarsze z nich pochodzą z roku 1953. Wśród przedmiotów znajdziemy między innymi - fragment piły tarczowej, plastikowy widelec, klocki lego, igły a także elementy sztucznych szczęk. Zobaczcie galerię najdziwniejszych przedmiotów znalezionych w ciałach pacjentów szpitala w Słupsku.


Tak wygląda Miss Polonia Bielsko-Biała. Sandra Matlak zawalczy o tytuł najpiękniejszej Polki! [ZDJĘCIA]

2018-03-20 10:26:00

Sandra Matlak została wybrana Miss Polonia Bielsko-Biała 2018. Tytuł I Wicemiss jury przyznało Sandrze Pawłowskiej,a tytuł II Wicemiss zdobyła Angelika Bąk. Finalistki zaprezentowały się m.in. w eleganckich strojach oraz w bieliźnie. Zobacz zdjęcia z wszystkich prezentacji...


Kupiłeś ten model roweru? Jak najszybciej oddaj go do sklepu!

2018-03-20 10:10:00

Jeżeli kupiłeś w Decathlonie rower Rockrider 520 lub 540 marki B’Twin - to sprawdź, czy akurat nie trafiłeś na ten z wadą [po nr. referencji i dacie zakupu]! Jeżeli tak, to natychmiast przyjedź z nim na serwis!


Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? Partia Kaczyńskiego ma asa w rękawie?

2018-03-20 06:23:00

Wiceminister Patryk Jaki i Michał Dworczyk z KPRM - to dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to, w grze pojawił się jeszcze trzecie nazwisko. Kim jest?


PKO Bank Polski inauguruje nowy sezon biegowy

2018-03-19 13:15:00

Jak co roku, przedstawiciele PKO Banku Polskiego zaprezentowali program imprez biegowych na nadchodzący sezon. W tym roku biegacze będą mogli wziąć udział w około pięćdziesięciu wydarzeniach sportowych organizowanych przez PKO Bank Polski. Jedno jest pewne - wszelkie rekordy, ustanowione w 2017 roku na pewno zostaną pobite.


Nowe auto Kuby Wojewódzkiego. Celebryta kupił lamborghini urus [ZDJĘCIA]

2018-03-19 10:39:00

Nowe auto Kuby Wojewódzkiego. Celebryta kupił lamborghini urus. Niedawno Kuba Wojewódzki sprzedał swoje lamborghini aventador, a dziennikarz wrzucił do sieci zdjęcie nowego swojego samochodu: lamborghini urus. Zobacz zdjęcia modelu.