Ogłoszenia Radom na 16m.pl > Wiadomości > Najbardziej komfortowe soczewki kontaktowe

Najbardziej komfortowe soczewki kontaktowe

Coraz więcej osób decyduje się dziś zrezygnować z noszenia okularów na rzecz soczewek kontaktowych. Jednak dla wielu wciąż problemem jest dyskomfort, jaki odczuwają, korzystając z tego rozwiązania. Czy możliwe jest wygodne użytkowanie szkieł kontaktowych?

Suche oko – jak tego uniknąć?

Największym problemem dla chcących nosić soczewki jest wysuszanie się oka, wywołane obecnością nim obcego ciała. Jak się jednak okazuje, można zaradzić temu problemowi, poprzez wykorzystanie odpowiedniego modelu szkieł. Przykładem są soczewki purevision, wykonane z takich materiałów, jak Balaficon A oraz AerGel. Ich współdziałanie sprawia, że soczewka stale jest wysoko nawodniona. W dodatku, znajduje się w niej nieustannie duża ilość tlenu. Dzięki temu oko jest wilgotne nawet po dłuższym czasie użytkowania soczewki.

Wsparcie kropel do oczu

Wysokiej klasy soczewki w bardzo dużym stopniu redukują problem suchego oka. Jednakże nie likwidują go całkowicie. Dlatego też okuliści polecają stosować krople nawilżające. Przed zakupem preparatu warto zawsze sprawdzić, czy dane krople można stosować na soczewki kontaktowe. Niektóre środki mogą bowiem doprowadzić do ich zniszczenia.

Soczewki na miesiąc, czy na jeden dzień?

Szkła kontaktowe można podzielić ze względu na czas, przez jaki soczewki po otwarciu opakowania nadają się do użycia. Odpowiednio są to zatem soczewki:

• jednodniowe
• dwutygodniowe
• miesięczne

Szkła jednodniowe są o tyle wygodne w użyciu, że korzystając z nich, nie trzeba używać płynu do soczewek. Po wyjęciu soczewek z oczu należy je bowiem wyrzucić. Natomiast soczewki dwutygodniowe nadają się do wielokrotnego użytku. Stąd też w ich przypadku niezbędny jest zakup płynu do soczewek oraz wypełnianie nim pojemnika, w którym powinno się przechowywać szkła.

Miesięczne soczewki jednokrotnego użytku

Ciekawym rozwiązaniem są również szkła miesięczne, których jednak nie trzeba wyciągać z oczu przez cały okres 30 dni. Rzecz w tym, iż użytkownik w pełni komfortowo może w nich spać. Do soczewek tego typu należą wspomniane już wcześniej szkła purevision. Ich duże nawodnienie i nowoczesny materiał sprawiają, że soczewek nie czuć w oku niemal przez cały miesiąc użytkowania.

Gdzie najlepiej kupić soczewki kontaktowe?

Dostępność szkieł kontaktowych jest dziś bardzo duża. Niemniej znaczące są różnice w cenach, oferowanych przez poszczególne sklepy za te same produkty. Różnorodne soczewki od wielu producentów, w tym także szkła PureVision w okazyjnej cenie znajdziemy w Okularywsieci.pl. Sklep posiada ofertę dla osób z dowolnymi wadami wzroku, o mniejszym, jak i większym ich natężeniu, a to wszystko w niezwykle przystępnych cenach.